Jaký byl rok 2016 a plány do nového roku

30.12.2016
PF 2017

Ahoj :-)

Přesně před rokem jsem se strašně těšila, až skončí rok 2015 a těšila jsem se na nový. Chtěla jsem už rychle být v dalším roce, lepším, horším, to mi bylo celkem jedno, hlavně, ať je to jiný rok než když mi zemřel táta. Nedávala jsem si tehdy žádné konkrétní ani velké cíle, nepsala jsem o nich na blog, jenom jsem články ze začátku ledna pojmenovala fresh start. Teď skoro o rok později tady sedím a snažím a zrekapitulovat rok 2016. Jaký vlastně byl? Náročný? Úspěšný? Co se mi povedlo, co se mi nepovedlo? Chtěla bych takový rok zažít znovu? A protože už pár dní ležím nemocná v posteli, mám spoustu času o tom přemýšlet i napsat. Z roku 2016 nemám jednoznačný pocit, rozebírám si sama pro sebe  jednotlivé oblasti života zvlášť a jsem zvědavá, co mi z toho nakonec vyleze :-)

Začnu asi tím nejjednodušším a to je SPORT. A je taky možné, že sport bude jediná oblast, kterou napíšu na blog a zbytek si nechám pro sebe. Uvidím, v jakém budu rozpoložení :-)

Do nové běžecké sezóny jsem vstupovala pod vedením trenérky Terky Šádkové. Cílem bylo zlepšení časů na 5km, 10km a na půlmaraton. A to  se mi díky Terce podařilo. Dostala jsem se (pro mě) do super formy a myslím, že prostor ke zlepšování tam pořád ještě byl. Terce ještě jednou moc děkuju. Spolupráci jsme ukončily, protože jsem dost přecenila své schopnosti vést Sportcentrum (a že obzvlášť jaro bylo hodně náročné), mít dvě malé děti, manžela a trénovat. O Sportcentru možná napíšu víc, pokud se odhodlám zveřejnit na blogu oblast PRÁCE. K dětem asi taky není potřeba žádný komentář. Trénovat si asi taky umíte představit. A zbývá nám poslední položka – manžel. Viki mě v běhání a sportu obecně podporuje, sport nás baví oba a ve slabých chvilkách to byl vždycky on, kdo mi dodával sílu, motivoval a věřil mi. A taky hlídal děti, strávil hromadu času na tribuně v hale a později někde u cesty na závodech. A tehdy na jaře už jsem cítila, že je toho všeho moc a že mi to tak nevyhovuje. Nebyly výjimkou dny, kdy jsem do tří nemohla usnout, protože se mi hlavou honila práce, v šest jsem vstala a šla odběhat trénink, celý den unavená, na klienty jsem byla milá, na děti taky a vypotřebovala jsem na to zbytky energie a trpělivosti a večer to odnesl Viki buď moji neaktivitou (rozumíme si, že) nebo naopak aktivitou v podobě vyčerpaného pláče, že už nemůžu a musím někde ubrat. A první přišlo na řadu běhání.

Ještě s Terkou jsem si zkusila běžet 1500m na Běhu města Bohumína. Bylo to super a dostala jsem tam možnost běžet potom závody za AK Bohumín. Bez Terčiného tréninku jsem potom běžela dva závody na dráze, které mě moc bavily, ale ty časy už nebyly moc slavné, protože sice ano, na dráze jsou ideální podmínky, ale bez tréninku to stejně nejde. V červnu jsem vyhrála Olympijský běh v Háji ve Slezsku a pak už jsem běžela jenom Olomoucký půlmaraton. Bylo to bez tréninku, po svatbě kamarádky, v hrozném horku, v nádherné atmosféře. Zážitek to byl velice intenzivní a dalo by se říct, že i hezký, ale radši mám závody, na které mám natrénováno a jdu je opravdu závodit a ne je jenom doběhnout. Jsem závodník, na tréninku ze sebe nikdy nedostanu tolik, co v závodě, mám ráda atmosféru závodů, ráda potkávám známé, ale jak uslyším startovní výstřel, jde všechno stranou :-)

27803716092_ec3fbb644f_o

 

Osobní rekord na 5km – 20:11, Mattoni Free Run závod Ostrava

stupně vítězů

Osobní rekord na 10km – 43:06, Jarní desítka v Kravařích

067

Osobní rekord na půlmaratonu – 1:4, Vinařský půlmaraton Pardubice aneb není umění zaběhnout osobák v závodě, který vám sedne, ale naopak v závodě, kterým jsem se protrápila od začátku do konce.

s Terkou

Kromě běhání jsem něco málo nalyžovala, najezdila na skialpech a na kole. V létě na Bali jsme potom surfovali. Surfování je super a strašně bych se v něm chtěla zlepšovat, ale v dohledné době to na nějaké ježdění nevypadá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cíle a plány na rok 2017

Tento rok se obzvlášť těžko něco plánuje, protože pokud všechno půjde tak, jak má, na začátku května se nám narodí Martínek. Všechno bude záležet hlavně na něm a na tom, jak nás pět bude schopných fungovat. Je mi jasné, že své tři velké sportovní sny v tomto roce určitě neuskutečním. Jsou to velké sny, na které budu potřebovat hodně času a aktuální budou spíš příští nebo přespříští rok.

Jeden ze snů je běžet NYC Marathon. To moc nezáleží na mně, protože účastníci se losují v loterii, ale do loterie se nejspíš ani nebudu přihlašovat, protože si neumím představit, jak bych půl roku po porodu měla natrénováno na maraton a ani to, jak by Viki někde stepoval s miminkem v Central Parku a čekal, až ho přiběhnu nakojit. Běžet maraton v New Yorku si přeju  někdy od té doby, co jsem tam byla poprvé před pěti lety. Pak mě to trošku přešlo a znovu mě nalákal kamarád Zdeněk, který běžel letos a vrátil se úplně nadšený.

Druhý velký sen je běžet Boston Marathon. Tady mi chybí takový maličký detail, ubrat půl hodiny z mého maratonského času, abych se na závod kvalifikovala 😀 Jsou to vlastně dva sny v jednom, jednak zvládnout kvalifikační čas a pak taky ten Boston doopravdy běžet. Pro moji věkovou kategorii je qualifying time 3h 35min, ale na rok 2017 to nestačilo a byly přijaty závodnice s časem skoro o 3 minuty lepším. A stejně další rok už vlastně budu v kategorii nad 35 :-)

Třetí velký sen je zvládnout half ironmana. Za tohle můžou dvě Petry :-) Peťa Před pikolou za pikolou a Pjuji, moje kamarádka, několikanásobná ironmanka. Nemám žádný konkrétní vysněný závod ani termín, kdy to chci zvládnout, ale vím, že jednou to přijde :-) Nejvíc se bojím kola. Ne, že bych byla tak výborný plavec nebo si tak věřila na půlmaraton na závěr, ale to kolo mi prostě připadá nejhorší.

Tak jsem vám napsala velké sny a cíle a teď pěkně zpátky na zem :-) Rok 2017 bude o daleko menších sportovních cílech. Do května budu ráda, když budu zdravá a budu moct posilovat, plavat, chodit na procházky a cvičit jógu. Potom přijdou na řadu zpevňování pánevního dna a cvičení na diastázu břišních svalů. Kdyby všechno šlo obzvlášť dobře (= Martínek byl v pohodě a já jsem byla aspoň trošku schopná běhat a nestyděla se za celulitidu na stehnech), chtěla bych na začátku prázdnin jet na plážovku do Bělé. To je zatím jediný konkrétní cíl. Jinak bych chtěla začít zase běhat a na podzim doufám běžet nějaký závod. A i přesto, že už to bude vlastně třetí návrat, nemám vůbec představu, jak dlouho mi může trvat než se dostanu zpátky. O tom, že to půjde nějak rychle si nedělám iluze, ale už se na to běhání moc těším :-)

Lysá hora 22.12.2016

před Vánocemi na Lysé :-)

Jaké jsou vaše plány a cíle do nového roku? Jaký byl váš rok 2016?

Mějte se hezky.

Alžběta

Počet komentářů: 10

 • Odpovědět erectile dysfunction medications 8.4.2019 at 8:21

  michael douglas erectile dysfunction best erectile dysfunction medication

 • Odpovědět ed drugs 7.4.2019 at 15:05

  cheapest erectile dysfunction pill comparison best erectile dysfunction pills

 • Odpovědět buy erectile dysfunction pills online 5.4.2019 at 17:46

  can erectile dysfunction caused by guilt ed drugs list

 • Odpovědět can erectile dysfunction delay pregnancy 26.3.2019 at 5:11

  are erectile dysfunction not curable erectile strength

 • Odpovědět Pharmd840 21.4.2018 at 23:51

  Hello!

 • Odpovědět obtaving 3.2.2018 at 0:36

  Вот этого я ждал! Огромное спасибо!


  Вы мне не подскажете, где мне узнать больше об этом? fifa 15 скачать торрент механики rus, скачать fifa 15 крякнутую а также фифа сайт скачать fifa 15 для слабых пк

 • Odpovědět Ráďa 7.1.2017 at 4:34

  Milá Alžběto, přeji Tobě i Tvým blízkým vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví a pohody :-)

 • Odpovědět Verča 1.1.2017 at 12:08

  Krásný článek! Držím palce, ať je Martínek zdravý a ať se Ti splní všechny plány! :-)

 • Odpovědět BabetaRuns 31.12.2016 at 14:48

  Držím palce. Se vším!!!

  • Odpovědět Alzbeta Mikolajkova 11.1.2017 at 18:51

   Děkuju :-)

  Okomentovat