Run, baby, run, SportcentRUN

11.9.2017
SPORTCENT RUN 2017 FINAL

Ahoj :-) Poslední dobou mě několikrát napadlo, jestli bych neměla změnit název blogu a vynechat to slovo „utíkej“. Za posledního půl roku jsem toho naběhala nula, nula, téměř nic a můj jediný běh za poslední tři týdny byl, když jsem běžela na parkovišti u Lidlu k autu. Ale vzhledem k tomu, že teď svůj čas dělím jenom mezi děti a přípravu běžeckého závodu, tak si ten název blogu ještě chvíli nechám :-)

Nedávno Klér na svém facebooku BĚHÁM, tedy jsem zvala všechny své fanoušky k účasti na závodě a psala, že SportcentRUN je takové naše miminko. Já vám dnes napíšu, jak to naše miminko přišlo na svět a jak pomalu roste. Minulý rok, když jsem začala ve Sportcentru, jsem hned od začátku věděla, že budu chtít uspořádat běžecký závod. Samozřejmě mě od toho většina lidí odrazovala, protože proč dělat něco nového. Že to nezvládnu, když jsem to nikdy předtím nedělala. Že se toho závodu nikdo nezúčastní, že v Bohumíně nikdo neběhá, že, že, že…… A pak do Sportcentra přišla Klér, já jsem jí řekla, že chci uspořádat závod, ona na to, že to je super nápad a že jdeme do toho. A naráz to šlo :-) Začal se rodit 1.ročník závodu SportcentRUN 2016. Přesně jako s prvním dítětem, šíleně se těšíte a taky se šíleně bojíte, protože absolutně netušíte, do čeho jdete a co vás čeká. Většinu příprav jsme řešily na messengeru a emailu přes oceán, mně bylo strašně špatně, protože jsem měla v břichu malinkého Martínka a taky z představy, že budu mluvit do mikrofonu. Myslím, že obě jsme se bály, že přijde málo závodníků nebo vůbec žádní, že nezvládneme měření výsledků, že něco pomotáme, že bude pršet, že špatně označíme trasu a podobně. Samozřejmě jsme pár věcí pomotaly a z jednoho běžce se nám stal orientační běžec, ale naštěstí bylo víc věcí, které se povedly a hned jak proběhl cílem poslední závodník, jsme se rozhodly (za mohutné podpory hlavního partnera závodu Marka Palky z UniCredit Bank), že do toho jdeme znovu :-) A jdeme, SportcentRUN 2017 už bude za necelý měsíc :-)

Takže, co kdy, kde, jak?

Závod se bude konat v pátek 6.10.2017. Start dětských kategorií bude v 16h, hlavní závod odstartuje v 17:00. Zázemí pro závodníky bude stejně jako minulý rok a na Olympijském běhu ve Sportcentru, kde můžete využít šatny, skříňky, teplé sprchy, toalety. Ve Sportcentru bude probíhat také prezence závodu a dostanete startovní čísla. Nově se letos můžete přihlašovat a platit startovné online. Budeme moc rádi, když online přihlašování využijete, protože nám tím ulehčíte práci v den závodu a taky ušetříte (startovné zaplacené předem stojí 150Kč, na místě v den závodu 250Kč). Startovní čísla pro vás budou nachystaná už ve čtvrtek 5.10. a můžete si je vyzvedávat ve Sportcentru od 14h.

Samotný závod se poběží v parku Petra Bezruče, který je vzdálený pár minut chůze. Startovat budeme zase od Hvězdy. Přesnou trasu zveřejníme na facebooku závodu. Ale hlavně letos budeme mít elektronickou časomíru, juchuu. Máme pro vás nachystaných ještě pár překvapení a vylepšení, ale ty si nechám zatím pro sebe, protože by to pak nebylo překvapení, že jo :-) Doufám, že se nám letos podaří vychytat chyby, že nám zase vyjde počasí, že se vy závodníci přihlásíte a poběžíte, že se vám závod bude líbit a že se nestane něco nepředvídatelného, co by celý průběh zkomplikovalo. Takže vlastně dost podobné pocity jako když čekáte druhé dítě :-)

Závod pořádá SCB Sport Klub ve spolupráci se Sportcentrem Bohumín a za podpory těchto společností, kterým moc děkujeme a bez kterých by to nešlo.

UniCredit Bank

Město Bohumín

Sportnect.com

Jaro – pojišťovací a finanční společnost

Taverna Elpida

ManuCafe – Zrnková káva z proslulých plantáží

TIK Bohumín

Městské noviny OKO

Tohle jsou zatím potvrzení partneři závodu. Pokud byste chtěli závod podpořit nebo nám pomoct jako dobrovolníci, napište mi. Budeme moc rádi. A pokud byste si chtěli zavzpomínat, jaké to bylo minulý rok, tak koukněte na článek na blogu, reportáž v OKU, reportáž na TIKU nebo na fotky.

Mějte se krásně. Běhání zdar a běhání kolem dětí obzvlášť :-)

Alžběta

Žádné komentáře

Okomentovat