#sportcentRUN2017 - Utíkej, mami, utíkej

#sportcentRUN2017

9.10.2017

Tento článek jsem chtěla začít psát hned v sobotu ráno po závodě, nadšená, spokojená a plná emocí. Vstala jsem v šest ráno, vzala počítač, začala si číst komentáře a prohlížet si fotky ze závodu a v 6:05 přišel Viktorek, mazlil se a trošku vyčítavě mi říkal, že jsem jim slíbila, že o víkendu po závodě nebudu nic dělat, nikomu telefonovat ani psát a že budu jenom s nimi. A to jsem slíbila, takže až dnes, s odstupem, ale článek o 2.ročníku běžeckého závodu SportcentRUN 2017 je tady.

Už od čtvrtku večer jsem byla lehce nervózní, takový ten stav, kdy máte stažený žaludek, hůř se vám spí a hlavou se vám honí tisíce myšlenek, jestli jsem na něco nezapomněla, nemám ještě někam jet, něco někomu potvrdit, někam zatelefonovat a tentokrát taky, jestli vyjde počasí. A taky mě mockrát napadlo, panebože proč to dělám, už nikdy nebudu nic organizovat, vždyť mi ty nervy za to nestojí. A zároveň jsem věděla, že mi ty nervy za to stojí, protože tento pocit moc dobře znám a zažívala jsem ho na házené před každým důležitějším zápasem. Tehdy jsem si taky vždycky říkala, že „už nikdy“ a vydržela jsem hrát do třiceti 😀 No každopádně mi ta směs těšení se a strachu připadala vtipná, obzvlášť když jsem v pátek dopoledne vezla ve vozíku v Tescu Martínka v sedačce, čtyři flašky Jaegermeistera, dvě bohemky, vlhčené ubrousky a časopis Marianne, který jsem si koupila už dopředu pro sebe za odměnu a šetřila si ho na víkend 🙂 V poledne jsme měly s Klárkou sraz na oběd v Belfastu, moc nám to jídlo se staženým žaludkem nešlo, řešily jsme poslední detaily a do toho nám od kamarádů chodily zprávy, jak nám skvěle vychází počasí a my jsme nechápaly, proč si z nás dělají legraci a odkud píšou, protože v Bohumíně regulérně pršelo.

Takže pěkně v dešti jsme nafoukli startovní bránu, stan, nachystali jsme občerstvovačku, kluci z časomíry si nachystali všechny svoje věci, na registrace přicházely první děti a někde mezi tím, kdy jsem si v hlavě představovala, kolik porcí guláše pro závodníky se nám vejde do mražáku, protože v tom dešti se na to všichni vykašlou, protože se nebude chtít nikomu běhat, přestalo pršet a začalo svítit sluníčko. Líp jsme to objednat fakt nemohly 🙂

SportcentRUN začínal dětskými závody v 16h. Dětí nakonec nebylo tolik, tak startovaly ve třech skupinách. Nejprve malincí, ročník 2012 a mladší, potom starší děti 2009 – 2011 a nakonec nejstarší. Po doběhnutí poslední skupiny jsme hned v parku postavili stupně vítězů a vyhlásili výsledky. Stejně jako loni a na Olympijském běhu jsme vyhlašovali hodně věkových kategorií a ještě rozdělené na dívky a chlapce, protože jsme chtěli co nejvíce dětem dopřát ten krásný pocit stát na stupních vítězů. Všechny děti dostaly v cíli medaili, sladkost a pití a vítězové ještě navíc věcné ceny. A protože jsem na závodě nebyla jenom jako organizátorka, ale taky jako máma, tak se musím pochlubit, že Viktorek i Peťula skončili ve svých kategoriích oba na třetím místě. Na kompletní výsledky se můžete podívat přímo na webu časomíry.

IMG_1547

Kuba nese ceny pro dětské vítěze 🙂

vítezky dívky

vítězky dívky 2

vítězové chlapci

Během vyhlašování dětských vítězů začali do parku pomalu přicházet i dospělí závodníci a já jsem si začala uvědomovat, že si to užívám a že ten mikrofon je docela kámoš 🙂 Ale to už se taky blížil čas závodu, takže hromadná fotka, protože fotka je v současné době základ každého sportovního výkonu a v 17 start hlavního závodu na 5km.

IMG_1554

Mám radost, že i tentokrát se na startu objevili nejen výborní běžci, spousta našich kamarádů a známých, ale také pár běžců, pro které to byla závodní premiéra. Proti minulému ročníku jsme trošku upravili trasu závodu. Běžcům (alespoň těm, kteří nám řekli) se letošní trať líbila víc, byla rychlejší a plynulejší, ale bohužel to bylo na úkor délky, takže se běželo podle našeho měření 4,6km.

předjezdec

Předjezdec na kole

start

holky

Dvě nejrychlejší ženy 🙂

štěpán

zdravotník

lukáš

Běhny

Běhny ze Sportcentra

Běžely se dvě kola parkem, takže pěkně v polovině jsme mohli povzbudit všechny závodníky a běžci naopak mohli využít občerstvovací stanici. Chvíli poté, co jsme zafandili posledním běžcům, kteří zdolali první okruh, už se do cílové rovinky blížil celkový vítěz závodu Daniel Filip před druhým Tomášem Wronou. Vítěz minulého ročníku Lukáš Marek skončil na třetím místě.  Mezi ženami zvítězila těsně Kristýna Fryzová před Ivanou Zbořilovou, třetí místo zůstalo domácímu týmu Běhny ze Sportcentra zásluhou Renči Buhlové. Kompletní výsledky všech kategorií najdete tady.

22361162_1396371497150254_18818110_n

Muži do 35 let, zároveň absolutní vítězové závodu

22386215_1396371493816921_1931454600_n

Ženy do 35 let a absolutní vítězky ženské kategorie

22414330_1396371500483587_1134909765_n

Ženy nad 35 let, bronzová medailistka bohužel nepočkala na vyhlášení vítězů

22359522_1396371780483559_489016870_n

Muži nad 35 let

Kromě vítězů jsme vyhlašovali také nejzkušenějšího a nejmladšího závodníka startující v hlavním závodu. Nejzkušenější byl vyhlášen Pavel Bandík a nejmladší Veronika Ryžová. Následovala tombola, ve které 4 výherci získali poukaz na obědové menu ve Food Factory. A na úplném závěru jsme s Klér otevřely sekt a připily si z nádherné broušené vázy, kterou jsme dostaly od Karla Podoláka z X-trail Orlová.

kristýna

Ale rozdělily jsme se 🙂

Myslím, že můžu říct, že závod je úspěšně za námi. Mám radost, že jsme se dokázali poučit z minulých závodů a že to tentokrát bylo lepší. Mám radost, že jsme dokázali získat obrovskou podporu sponzorů a mohli jsme si dovolit elektronickou časomíru a krásné ceny pro vítěze všech kategorií. Mám radost, že Sportcentrum team šlapal jako hodinky a chtěla bych jim všem moc poděkovat za všechno chystání, nošení, stavění, balení, fandění, nalívání, krájení, hraní si v dětském koutku, kmitání za barem, při registracích, prostě za všechno. Takže děkuju Romane, Blanko, Terko, Lukáši, Radime, Adame, Viktore. Moc děkuju Pavlíně Blokšové, která navrhla plakát závodu a startovní čísla. Děkuju dobrovolníkům na trati. Děkuju vám všem závodníkům, že jste si v nabité termínovce závodů našli zrovna ten náš. A samozřejmě musím poděkovat všem sponzorům, bez kterých bychom závod vůbec nemohli uspořádat. Jsou to:

UniCredit Bank Express Bohumín – ceny pro vítěze, zázemí závodu

Město Bohumín – časomíra, ceny pro vítěze, zázemí závodu

Jaro – pojištění s úsměvem – ceny pro vítěze

Sportnect – online registrace

Manucafe – Zrnková káva z proslulých plantáží – ceny pro vítěze

Taverna Elpida – občerstvení pro závodníky

Food Factory – ceny do tomboly

BELFAST –  Pub and Restaurant – zázemí závodu

Hervis Sports – ceny pro vítěze

Prostě běž – ceny pro vítěze

Karel Podolák – X-trail Orlová – broušená váza pro nás 🙂

Městské noviny OKO – mediální partner

TIK Bohumín, TV Marko – mediální partner

A na úplný závěr chci poděkovat Klárce, že jsme spolu mohly pořádat už třetí závod, že udělala hromadu práce, že je taková jaká je a že jsem si i díky ní celý závod opravdu užila.

IMG_1553

Mějte se krásně a běhání zdar 🙂

Alžběta

Počet komentářů: 2

  • Odpovědět BabetaRuns 10.10.2017 at 11:31

    Jste skvělí!!!

    • Odpovědět Alzbeta Mikolajkova 10.10.2017 at 19:44

      Děkujem 🙂

    Okomentovat